In de flow

Bedevaart

In de flow met Rob Kemps

Hoe komen kunstenaars in de juiste flow om iets fantastisch te fabriceren? Is het bepaalde muziek? Een speciale werkplek? Of is het pure mazzel als alles gaat stromen? Deze maand: tv-presentator, theatermaker en entertainer Rob Kemps.

Op een begraafplaats liggen de verhalen voor het oprapen

‘Ik ga dolgraag naar begraafplaatsen. Zorgvlied in Amsterdam is een favoriet. Westerveld in Driehuis is ook prachtig. En je hebt heel mooie in Limburg waar nog een paar van die paters liggen. Ik vind het fascinerend dat ik overal altijd patronen en lijntjes ontdek. Dat Annie MG Schmidt bijvoorbeeld in de buurt van Leen Jongewaard ligt; de man die haar tekst zong in Op een mooie Pinksterdag. En dat Ischa Meijer vlak naast Bobby Farrell, de zanger van Boney M, ligt. Dat vind ik mooi. Maar ook de graven van onbekende mensen intrigeren mij. Want ieder mens is uniek. Lees, zoals ik fervent doe, de rubriek Naschrift in Trouw maar. Of De Laatste Bladzijde in NRC.

Rob Kemps - foto: Hilde Harshagen

Op een begraafplaats liggen de verhalen voor het oprapen. Voor mijn theatervoorstelling Hemel op aarde heb ik me verdiept in de graven op het beroemde Père-Lachaise in Parijs. In Utrecht ken ik nog geen begraafplaatsen. Maar als ik voor mijn voorstelling een uurtje vrij ben, ga ik meteen kijken. Zo doe ik dat altijd. Ik word rustig op zo’n plek. En ook getriggerd. Nieuwsgierig. Geestdriftig. Dan zie ik bijvoorbeeld in Arnhem rondom het graf van muzikant en zigeunerkoning Tata Mirando allemaal graven met Sinti’s. Ik ga daar meteen van alles over opzoeken. Dat doe ik al mijn hele leven. Ik wil precies weten hoe het zit, en vind het heel fijn om erover te vertellen. Zodat die mensen die daar begraven liggen toch nog een beetje meedoen aan het leven.

En dat is een heel ander gevoel dan wanneer ik sta te beuken met de Snollebollekes. In die optredens heb ik nooit zin. Als ik op het laatste moment zou worden afgebeld, zou ik dat helemaal niet erg vinden. Blijkbaar heb ik een soort weerzin nodig om mij te kunnen opladen om tienduizenden mensen van links en naar rechts te kunnen laten springen. En natuurlijk vind ik het supervet als ik vervolgens 40.000 man heen en weer jaag. Maar dat haalt het niet bij wat ik in het theater voel. Dat is echt van mij.

Natuurlijk ben ik ook die feestartiest, maar in mijn innerlijkste ik, is verhalen vertellen het allerliefste wat ik doe. Alhoewel, het allerliefst ontdek ik een mooi verhaal. Maar daar kun je geen theatertour mee doen. Niemand komt kijken naar een man die op zijn computer en telefoon al die pareltjes uitzoekt. Voor mij is het één na leukste om ze te delen en dan na afloop te horen dat mensen iets nieuws hebben gehoord. Verrast zijn, of iets hebben geleerd. Dat vind ik prachtig. Daar word ik blij van.’


12 juni 2025, TivoliVredenburg, tivolivredenburg.nl

Evenement

Rob Kemps: Hemel op aarde

TivoliVredenburg

Televisiemaker, zanger van Snollebollekes, bekend van Chansons en groot fan van Frankrijk.

Datum do 12 jun
Tijd 20:00
Bekijk evenement
Mis niks!
Schrijf je in voor de nieuwsbrief! 👇

Meld je aan voor de Uitmail, Kidsmail of Festivalmail.

Aanmelden voor de nieuwsbrief