Lezingen Regulier / volwassenenGratis
dinsdag 17 maart 2026

Gemeenteraadsverkiezingsevenement REBO

Rode potlood

Met de landelijke verkiezingen achter de rug, richten we onze blik alweer op de volgende stembusgang: de gemeenteraadsverkiezingen. Op 18 maart 2026 mogen alle Utrechters opnieuw naar de stembus om een nieuwe gemeenteraad te kiezen. Om de kiezer hierbij een handje te helpen, organiseren de studieverenigingen van de faculteit REBO (ECU’92, JSVU en Perikles) bij elke Nederlandse verkiezing een informatieve bijeenkomst, waarbij vertegenwoordigers van de betreffende partijen hun standpunten kunnen toelichten.

Samenwerking

Het project sluit thematisch aan bij het lustrum van 2026, dat in het teken staat van de verbinding tussen de UU en het UMCU met de stad en de regio. De gemeenteraadsverkiezingen raken niet alleen de inwoners van Utrecht, maar hebben ook directe gevolgen voor iedere student en medewerker van de UU. In een politiek klimaat dat continu in beweging is, wordt het des te belangrijker om de samenwerking tussen de stad en de Universiteit Utrecht actief op te zoeken en te versterken.

Evenement

Op 17 maart 2026 houden we een evenement om kennis op te doen over de gemeenteraadsverkiezingen en te discussiëren over relevante onderwerpen die hierbij aan bod komen. De locatie wordt later bekend gemaakt.