Het belang van Kunst en Cultuur voor mens en maatschappij
In het kader van de Utrechtse campagne Stem op Cultuur voor de gemeenteraadsverkiezingen gaat prof. dr. Arjo Klamer in op de noodzaak van cultuur in onze samenleving.
Arjo Klamer, hoogleraar Culturele Economie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, houdt zich al dertig jaar bezig met deze vraag. Als econoom leerde hij van kunstenaars anders te kijken naar economie, niet alleen in termen van geld en groei, maar in termen van betekenis. Volgens Klamer doen we de kunsten tekort als we hun belang uitsluitend verdedigen met economische of sociale impact. Waar het werkelijk om gaat, is hun culturele impact: hoe kunst onze blik op de wereld vormt en ons helpt het leven op een vernieuwende manier te ervaren.
Verwacht een verdiepende lezing waarin Arjo Klamer je meeneemt naar een samenleving met een humane economie, waarin niet de marktwaarde maar de menselijke waarde centraal staat en waarin de rol van kunst vanzelfsprekend is.
