Festivals Regulier / volwassenenGratis
zaterdag 31 oktober 2026

Good Grief: Nicolaïkerk

Installatie 'De Rouwjas' door HKU-alumnus Hanna Wierda

Verlies, verdriet en rouw zijn onvermijdelijk in het leven. Waarom is het dan zo ongemakkelijk om hierover te praten? Of zeggen we onbedoeld pijnlijke dingen tegen elkaar? In onze maatschappij vol prikkels en ruis is er in een drukke stad als Utrecht weinig tijd om stil te staan bij deze vragen. Terwijl de samenleving individualistischer wordt, snakken we naar begrip en verbinding.

Op zaterdag 31 oktober, twee dagen voor Allerzielen, komen we daarom samen voor de eerste editie van het stadsfestival Good Grief; een programma om te reflecteren, te onderzoeken, te experimenteren en te verbinden rondom het thema rouw en de omgang met het ongemak aan de hand van kunst, creativiteit en gesprek.

Twee unieke locaties in de Utrechtse binnenstad, de Ste. Gertrudiskathedraal en de Nicolaïkerk, vormen het decor van een dagvullend cultureel programma vol hoop, handvatten en troost.

Programma Nicolaïkerk

10:00 – 18:00: Kunstexpositie alumni HKU

Programma Kapel

10:45 – 11:30 Sterftalks Ronde 1 door Anne-Marth Hogewoning
12:15 – 13:00 Sterftalks Ronde 2 door Anne-Marth Hogewoning

Programma Hoogkoor

10:00 – 10:20 Gertine – Set 1 (orgel)
11:00 – 11:20 LOE – Set 1 (piano/singer-songwriter)
12:00 – 12:40 Louis van den Hengel en Sylvie de Kubber (lezing/rouwritueel)
13:20 – 13:50 Lotte Pen: Orewoet (saxofoon/electronica)
14:30 – 14:50 De Droominee (spoken word)
15:30 – 15:50 LOE – Set 2 (piano/singer-songwriter)
16:30 – 16:50 Gertine – Set 2 (orgel)