Lezingen Regulier / volwassenenU-pas korting€€ (tot 30,-)
dinsdag 2 juni 2026

De Macht van het WK Voetbal

De Macht van het WK Voetbal

Het komende WK Voetbal wordt misschien wel het meest politieke ooit. Vlak voor de aftrap in Noord-Amerika vertelt Simon Kuper je alles over de invloed van de grootste sport op aarde. En van de invloed van wereldpolitiek op het veld. 

Waarom kunnen we door voetbal kijken de wereld beter begrijpen? Van FIFA-vredesprijswinnaar Trump tot de banlieues van Mbappé, en van Oranjes kleurrijke kleedkamer tot de bestuurskamer van FIFA-baas Infantino, De Macht van het WK Voetbal geeft je een heel andere blik op voetbal én de wereldpolitiek.

Financial Times-journalist Simon Kuper neemt je mee op reis naar het heden en verleden van het mondiale voetbal. Als één van de weinigen was hij erbij op negen WK’s. Van Italië tot Qatar, Kuper zag naast legendarische wedstrijden ook hoe het voetbal steeds meer veranderde door geld en globalisering.